آموزش راه اندازی Passthrough بر روی اینترفیس LTE

برای راه اندازی Passthrough بر روی اینترفیس LTE به آخرین ورژن آزمایشی میکروتیک ۶.۴۱rc16 نیاز داریم. در این ورژن امکان Passthrough برای اینترفیس های LTE در میکروتیک اضافه شده (بجز SXT-LTE ) با توجه به آزمایشی بودن آن هنوز قسمت گرافیکی برای آن طراحی نشده و فقط از طریق CLI قابل انجام میباشد. توجه کنید این Passthrough بر روی تمام مودم های LTE تست نشده پس امکان کار نکردن آن وجود دارد.

What’s new in 6.41rc16 (2017-Aug-18 13:44):

*) lte – added passthrough support (CLI only);

از ورژن ۶.۴۱ به بعد بعضی از اینترفیس های LTE ویژگی LTE Passthrough را پشتیبانی کرده و این امکان را میدهند که تنظیمات IP مستقیم بر روی دستگاه کلاینت اعمال شود. در این حالت مودم مسئول تنظیمات IP میباشد و روتر در آن نقشی ندارد و فقط مسئول تنظیمات مودم مانند APN ، تکنولوژی اتصال به شبکه  و … است. در این حالت روتر از مودم IP نمیگیرد. LTE Passthrough میتواند هر دو مدل IPv4 , IPv6 را در صورتی که توسط مودم پشتیبانی شود انتقال دهد. بعضی از مودم ها امکان چند APN ی را پشتیبانی میکنند که در این حالت شما میتوانید ترافیک هر کدام از APN ها را به یک اینترفیس خاص انتقال دهید.

توجه داشته باشید LTE Passthrough فقط برای یک سیستم کار میکند. روتر اتوماتیک اولین مک آدرس دریافت کننده پکت هارا شناسایی میکند و برای Passthrough استفاده میکند.در صورتی که چند سیستم در شبکه وجود داشته باشد امکان مشخص کردن یک مک آدرس خاص برای Passthrough وجود دارد.

 

فعال سازی Passthrough بر روی اینترفیس lte1 و انتقال ترافیک آن به Ether1

[admin@MikroTik] > /interface lte set lte1 apn=apn1/ether1

 

فعال سازی Passthrough بر روی اینترفیس lte1 و انتقال ترافیک آن به Ether1 برای یک مک آدرس خاص

[admin@MikroTik] > /interface lte set lte1 apn=apn1/ether1/00:0C:42:03:06:AB

 

فعال سازی Passthrough بر روی اینترفیس lte1 و انتقال ترافیک آن به Ether1 و Ether2  با APN های مختلف

[admin@MikroTik] > /interface lte set lte1 apn=apn1/ether1,apn2/ether2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.